Cykl malarski ,,Motyle”- biżuteria The cycle of painting ,,Butterflies”- jewellery

„Motyl I” należy do cyklu miniatur malarskich inspirowanych skrzydłami motyli. Zbiór ten rozpoczynają trzy obrazy kryjące się pod tym samym tytułem, które przedstawiam poniżej. Jest to moja odpowiedź na zarzut stawiany malarstwu olejnemu i malarzom. Dotyczy on nieużyteczności malarstwa. Moim zdaniem użytkowników ogranicza tylko i wyłącznie ich własna wyobraźnia. Zastosowań tej szlachetnej sztuki jest tyle ile gwiazd na niebie… Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, zarzutom postanowiłam pokazać możliwości tego tradycyjnego narzędzia wyrazu. Żeby tego dokonać musiałam zadać sobie dwa pytania. W jaki inny sposób można pokazać obraz olejny malowany na płótnie? Czy musi on wisieć na ścianie? Odpowiedź była oczywista, sztuka może być eksponowana w dowolny sposób. Ja postanowiłam swoją wyeksponować na kobiecie. Chciałam żeby moje malarstwo zdobiło, dodawało charakteru i niepowtarzalności. Ludzie przebywając ze sobą mogli by obcować również ze sztuką. Poza tym kobieta w pewien sposób stawała by się częścią tego dzieła, ponieważ jej piękno wpływało by na odbiór obrazu.

„Butterfly I” belongs to a series of miniature paintings inspired by the wings of butterflies. This collection begins with three paintings that hide under the same title, which I present below. This is my response to the objection put to oil painting and painters. It concerns the uselessness of painting. In my opinion, users are only restricted by their own imagination. Applications of this noble art are as many stars in the sky … To meet the expectations, allegations, I decided to show the possibilities of this traditional tool of expression. To do this I had to ask myself two questions. How else can I show an oil painting painted on canvas? Does it have to hang on a wall? The answer was obvious, art can be exhibited in any way. I decided to expose my art on a woman. I wanted my painting to adorn, give character and uniqueness. People who stay together could also explore art. In addition, a woman would in some way become a part of this work, because her beauty would affect the reception of the image.

 


 

Na małych lekkich płótnach namalowałam, farbami olejnymi, abstrakcje inspirowane motylami oraz zawiesiłam je na uszach i szyi. Żeby ten nietypowy zestaw biżuterii był jeszcze bardziej funkcjonalny z tyłu do płócien przykleiłam lusterka, mające zdobić a zarazem służyć do podstawowych poprawek w makijażu. Przecież często bywa, że lusterko nie mieści się w torebce lub o nim zapominamy. Nosząc tą biżuterię nie trzeba pamiętać o wzięciu zwierciadła na przyjęcie.

On small lightweight canvas I painted, with oil paints, abstractions inspired by butterflies and I hung them on the ears and neck. To make this unusual jewellery set even more functional, I glued mirrors to the back of the canvas, to adorn and also to serve the basic corrections of a makeup. It often happens that a mirror does not fit into a purse or we simply forget about it. By wearing this jewellery, you do not have to remember about taking a mirror to a party.


 

Zainteresowanych kupnem autorskiej,oryginalnej biżuterii (malarstwa) proszę o kontakt e-mailowy sylwiamaruszczak@wp.pl, lub poprzez formularz kontaktowy.

If you are interested in buying this original jewellery (paintings), please contact me by e-mail sylwiamaruszczak@wp.pl, or via the contact form.


 

Dane techniczne:

 • trzy obrazy olejne na płótnach 5 na 5 cm,
 • obrazy sygnowane z tyłu
 • elementy metalowe mocujące
 • trzy lusterka przyklejone z tyłu do płótna
 • dwa bigle otwarte z kulką kolor srebrny
 • metalowy łańcuszek
 • trzy kulki plastikowe maskujące mocowania
 • opcjonalnie klipsy

 

Technical data:

 • three oil paintings on canvas 5 by 5 cm.
 • images signed at the back
 • metal fastening elements
 • three mirrors glued to the back of the canvas
 • two open hooks with a ball, silver colour
 • metal chain
 • three plastic balls masking the fixings
 • optional clips

 

Niebawem umieszczę kolejne trzy obrazy (jeden zestaw biżuterii).

I will soon place another three paintings (one set of jewellery).

Reklama

8 uwag do wpisu “Cykl malarski ,,Motyle”- biżuteria The cycle of painting ,,Butterflies”- jewellery

  1. Cieszę się, że Ci się podoba. W rzeczywistości są dość lekkie, na pewno lżejsze od biżuterii zawierającej spore kamienie czy elementy żywiczne. Jednak faktycznie, optycznie wydają się dość ciężkie. Czego nie można uniknąć używając płócien. Kolejny zestaw będzie wykonany z nieco lżejszych materiałów ale nie sądzę by to coś istotnie zmieniło. Przede wszystkim są to miniatury malarskie. Zakupując tą biżuterie, klient dostaje zestaw miniatur, który jest częścią bardzo oryginalnej biżuterii pasującej tylko na wyjątkowe okazje. Jeśli ktoś chce się stać częścią sztuki i posiadać wyjątkową biżuterię to jest idealny zestaw dla niego.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Zachęcam do zaglądania. 🙂 Na początku lutego wstawię kolejny zestaw biżuterii. 🙂 Będzie to początek regularnych wpisów o tej tematyce. Mam nadzieję, że coś z nowych zestawów wpadnie w oko. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s